Čím se chceme živit?

Před příchodem zemědělství získávali naši předci živiny z několika tisíc různých druhů rostlin. Dokonce před stoletím pestrost jídla dostupného Američanům byla mnohem větší než dnes. Nyní jenom 30 plodin je zodpovědno za minimálně 95 procent všeho, co lidstvo jí, a pouze tři – rýže, kukuřice a pšenice – představuje 80 procent našeho jídla.

Moderní zemědělství jde proti přirozenému obilí tím, že odrazuje od diverzity a soustřeďuje se místo toho pouze na několik rostlinných odrůd: jakmile jsou vybrány jako vhodné pro mechanizovanou sklizeň a přepravu (rajčata, která přežijí test nárazu) plus jejich kosmetické kvality. Tyto charakteristiky mají obvykle obrácenou korelaci s obsahem živin.

Zemědělské metody mají velký dopad na výživnou hodnotu rostlin. Studie ukazují, že ekologická produkce může mít až několikanásobný obsah živin než chemicky pěstovaná zelenina. Zdravá půda je klíčem, ale ornice se vyčerpávají sedmkrát rychleji, než jak se dokáže znovu zotavovat.

Jako lidské bytosti jsme hluboce spojeni s naším světem. Prvky této planety jsou včleněny do samotné struktury našeho těla, do pružnosti naší mysli. Jsme výrůstek ze země: interaktivní bytosti oživlé úžasným tancem molekul odehrávajícím se v nás a mimo nás.

Potřebujeme zemský minerál hořčík k aktivování více než 300 různých enzymů, které provádějí metabolické procesy života. Hořčík také potřebuje každá z našich biliard buněk ke stavbě mikrotubulí, malinkých průchodů, které rozvádějí živiny v buňce. Hořčík získáváme z rostlin, které jíme. Rostliny využily ony stejné atomy hořčíku, aby poutaly solární elektrony, materializující energii slunce k vytvoření jídla. Rostliny získávají hořčík ze země díky baktériím ve zdravé půdě…

Bylo by pošetilé myslet si, že bychom kdy vůbec mohli fungovat bez prvků našeho světa, které nás formují a udržují. Bez odpovídající zásoby těchto esenciálních živin se rozpadá naše samotné lidstvo. Naše mozky by byly mrtvé, kdyby nebylo dynamické souhry iontů sodíku a draslíku napříč membránami našich mozkových buněk. Tyto zemské kovy vytvářejí vlny biologického světla, které osvětluje našich devět miliard mil nervových vláken, umožňující naši vnitřní galaxii neuronů, aby plně přenášela.

Živiny ze země vyživují naše vnitřní sklony k tělesné a duševní pohodě. Rovnovážnosti se možná posunou, ale harmonie a zdraví jsou známkou naší existence. Když jsou všechny prvky přítomny, jsme v kontaktu s naší opravdovou přirozeností a můžeme zažívat své přirozené právo na zdraví a vitalitu.

John D. MacArthur: Life, Liberty, and the Pursuits of Wellness [Život, svoboda a honba za wellness]

Pozn.: Článek byl se svolením autora otištěn v knize Vyživující tradice. Kuchařka, která je výzvou pro politicky korektní výživu a diktátory ve stravování autorky Sally Fallonové (s Mary G. Enigovou, PhD., NewTrends Publishing, Inc., 1999, 2000, 674 stran). Z anglického originálu Nourishing Traditions: The Cookbook that Challenges Politically Correct Nutrition and the Diet Dictocrats tuto knihu do češtiny přeložili a k vydání připravili Věra a Neil Dudmanovi. Citováno ze str. 412 a 421. [Více na www.vyzivujicitradice.cz]

publikováno: 13. 7. 2016

NEJNOVĚJŠÍ články


Umělá inteligence, Absolutno a jiná nebezpečí na planetě R. U. R.

Vloni jsme si připomínali výročí smutného odchodu Karla Čapka, letos si připomeneme 130 let od …

O té naší prohnilosti

Nedávno mě pozvali na rozhovor do Reflexu, ve kterém jsem upozornil na neurologické dopady moderních …

Odpovědné občanství – odkaz Jana Palacha

Dnes je tomu padesát let, kdy se student UK Jan Palach sebeobětoval, aby otřásl vzmáhající …

Zimola bájí o zrádcích

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola je údajně na cestě z ČSSD. Cítí se zrazen podobně, …

Strachem chyceni v bublinách

Strach je nejsilnější emoce. Nejde o přirozený a zdravý strach, který nás varuje před nebezpečím. …

Zimní vzpomínka na život v Protektorátě Böhmen und Mähren

Opravdu je zvláštní, když člověk dosáhne relativně vysokého věku, jak z paměti začnou vystupovat některé vzpomínky, …

Těžíme z toho, že nemáme EURO? Montujem auta a děláme chemii

Zní to jasně – těžíme, že nemáme. Politická masírka to jede jako kolovrátek už léta. …

Žena par excellence – všestranná Jaroslava Moserová

Druhou ženou Milana Davida byla Jaroslava Moserová (1930–2006), lékařka, která strávila poslední dny při Janu …