Zimolovy nápady

Místopředseda ČSSD Jiří Zimola hýří nápady. V úterý 16. října uvedl, že by skomírající straně mohlo prospět vystřídání některých ministrů za ČSSD.

Současná česká vláda, v níž má jeho strana pět ministerstev, je v úřadě od 27. června a získala důvěru sněmovny 12. července. Už se stačilo změnit vedení ministerstva práce a sociálních věcí i ministerstva zahraničí, která patří této straně. A to se stále nacházíme v období tzv. „sto dnů hájení“, tj. v době, kdy až na plagiátorské či trestní kauzy v podstatě nemá smysl vládní politiku kritizovat – a to ani v personální rovině, neboť ještě nic výrazného prosadit ani zkazit nestačila.

Stěží v české politice hledat nějakou stopu veřejnosti zatím nepříliš známých ministrů Jany Maláčové, Tomáše Petříčka či Antonína Staňka. Nikoliv ale v pojetí místopředsedy Zimoly, který by vedle dvou vyměněných ministrů za ČSSD střídal rovnou i další.

Politické hříčky, která by byla ještě průhlednější než tento „vážně míněný návrh“, se už Zimola skutečně nemohl dopustit.

publikováno: 19. 10. 2018

Datum publikace:
19. 10. 2018
Autor článku:
Jan Dlask

NEJNOVĚJŠÍ glosy


Co doznívá v P(p)řítomnosti

Aneb: nejen o Benešovi Inspirativní setkání s historiky a čtenáři Přítomnosti v Topičově salónu 21. února 2024 nazvané Beneš – zachránce, nebo zrádce? poskytlo patrně nejednomu účastníku náměty k niternému zpracování ještě dlouho poté. Bylo …

Víra se k nám vrací prostřednictvím vědy

Víra a věda byly ve starém Egyptě dvě nerozlučné sestry, jednovaječná dvojčata, z nichž ani jedno nebylo Poluxem. Ani Řekům si nepřekážely. Pak přišel Descartes (já ho nemám rád, ale na něj …

„Masarykovy“, „Gottwaldovy“, „Husákovy“, „Havlovy“ a „Klausovy“ „děti“

Byl jich všech bezpočet. Masarykovými prvními „dětmi“ byli jeho studenti v osmdesátých letech 19. století. Obdivovali se mu a milovali ho. Patřili mezi ně i ti, kdo se na jeho stranu postavili ve …

Přátele buď máme, anebo nemáme. Nemůžeme si je „vyrobit“ ani koupit.

Přátelství je důležitou hodnotou v životě každého z nás. Přátelství je součástí našeho sociálního kapitálu, který nám pomáhá a který nás posiluje. Sociální kapitál vede ke zvyšování vzájemné důvěry mezi členy komunity či …

Poslední z Mohykánů

Po smrti Karla Schwarzenberga se většina komentářů soustředila na jeho život a činy. Ne však na historický význam jeho odchodu. Původ evropské šlechty sahá do Římské říše, v níž pozemková elita zvaná …

Advent by měl být dobou rozjímání a dobročinnosti

Advent, z latinského slova adventus, znamená příchod. Advent je tedy dobou radostného očekávání příchodu Spasitele (a to nejen pro křesťany). Jde o čtyřtýdenní období před Štědrým dnem. Období adventu a Vánoc je hlavní …

Chanuka 2023 a tíha našeho času

Začíná Chanuka, osmidenní židovský Svátek světel (letos 7. – 15. prosince). Váže se k němu historická legenda: Ve druhém století před naším letopočtem, po vítězném povstání Makabejských se musel v Jeruzalémě nově …

Pardubický Charvát vadí – průhonický Babiš ne

Policie v pardubické kauze již obvinila devatenáct lidí a dvě firmy, podezřelé z manipulace s veřejnými zakázkami magistrátu a dvou městských společností. Tyto manipulace se týkají staveb letního stadionu a parkovacího domu. Ve vazbě skončili tři …