Agrofertí trollí farma sešlápla pedály

Čapí hnízdo jako zatěžkávací zkouška projektů „všetci kradnú“ a „bude líp“.

ANO, v agrofertí trollí farmě se bubnuje na poplach. Je třeba totálně ovládnout všechny internetové diskuse, včetně těch na sociálních sítích. Je nezbytné reagovat na všechny články a zmínky o nově zveřejněných důkazech z vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Projekt „všetci kradnú“ a „bude líp“ čeká zásadní zatěžkávací zkouška. Zadání je jasné – zrelativizovat a znevěrohodnit fakta, napadat údajné zákulisní tlaky i samotného vyšetřovatele, je to všechno účelovka a komplot mafie, která se bojí Babiše v politice. A pak se musí stále připomínat zločiny Koženého, Bakaly a tradičních stran.

Máte dojem, že je to už obehraná písnička? No a? Lepší není k dispozici a tahle stále funguje. Jo, a ještě je třeba přidat to, že Imoba ty peníze vrátila. Tak tomu lidí rozumí. Kvůli takové drobné lapálii přeci neskončí skvělý projekt na záchranu České republiky a světa.

Pravdu mají ti, kteří tvrdí, že se tento příběh stává testem toho, zda ještě žijeme v právním státě. A pravdou je také to, že se ukáže váha občanské a společenské odpovědnosti nejen médií, ale doslova i každého jedince, který je chtě nechtě konzumentem produkce naší politické reprezentace, bez ohledu na to, zda ve volbách volí, případně koho.

Seriál faulů, lží, podvodů a ohýbání pravidel je v případě story Andreje Babiše již velmi početný. Pravděpodobně by překonal 30 dílů normalizačního majora Zemana. A přesto se nám „hrdina“ stále směje se svou pověstnou drzostí do obličeje. Je zvyklý na své kritiky a konkurenty zakleknout, zlikvidovat je existenčně, tahat tajemné složky kompromitujících materiálů a šroubovat závity všemi způsoby. Stokrát, tisíckrát mu to vyšlo. A to se na povrch dostal určitě jen zlomek jeho způsobu ovládání jiných. A najednou ho drtí nějaký pitomý Čapák, kde jde podle něj jen o pár drobných. Jenže těch pár drobných obnažuje samotný princip jeho existence. Slováci na to mají jeden jadrný výraz. Určitě ho znáte. Často je k slyšení v průhonické sokolovně a v poslední době i ve Strakově akademii.

Jak se v případě pohromy zachovají jeho kumpáni ze spolčení československých oligarchů? Budou i nadále loajální, solidární a podrží jej? Jak se zachová OLAF? A jak průměrný německý daňový poplatník, který významně přispívá do dotačního měšce EU?

Zadání Babiše a jeho mediálního, policejního, zpravodajského a jiných týmů bylo přeci jasné. Nevtípil nic nemá a Státní zastupitelství věc odloží. Ale teď se to pekelně komplikuje. Jak je možné, že se v jiných kauzách vždy vše povedlo a teď ne? Tady platí ta stará lidová moudra tety Kateřiny ze Saturnina – „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“ anebo „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Vzteklý pes zahnaný do kouta bývá pro své okolí nebezpečný, ale jen do chvíle, kdy skončí v bezpečně uzavřeném kotci. Pak už jenom štěká a štěká a štěká.

V případě, že by to vše nakonec skutečně otřáslo pozicí zatím stále vítězného predátora, bude zajímavé sledovat přístup Miloše Zemana k věci. Jaké instrukce asi dostane z Ruska a Číny? Nahoře to fouká a Zeman to dobře ví. I ve své nevalné fyzické kondici by si asi s chutí zahrál další part své hry o našich furiantech, kterou nám produkuje již řadu let. Vděčnost a přátelství se v horních patrech politiky nepěstují. Kdysi to poznal i takový mág jakým byl Miroslav Šlouf. Kdo bude další?

I to je důvod proč se v agrofertí trollí farmě teď jede na třísměnný provoz.

11 11 2018

Theodor Severin Kittelsen. Forest Troll – Skogtrold. wikiart.org

publikováno: 11. 11. 2018

NEJNOVĚJŠÍ články


V režii československých oligarchů – dokonáno

V Česku žijeme v oligarchickém systému. Píše o tom ve svém čerstvém zásadním textu Jan Jandourek. Má pravdu …

Kultura zas jako rukojmí

Pražský primátor Hřib si ze „sesterské smlouvy“ s Pekingem přeje odstranit bod o souhlasu Prahy s politikou jedné …

Justice není spravedlnost

Na podobu zákonů má vliv především momentálně vládnoucí moc, idea, s jejíž pomocí svou vládu legitimuje, …

Výstavka úspěchů národního… „chozjajstva“

Tak jsem včera zase slyšel, že Babiš je úspěšný premiér. Dokonce nejlepší za posledních 20 …

Venkov jsme nepotřebovali, tak je skoro po něm

Odborník na zemědělství, František Havlát, říká, že stojíme na prahu změny, která by pro naši …

Helikoptérová aféra

Je obecně známo, že dostat se za oponu, od roku 1946 zvanou železná, bylo velmi …

Žádné „dobro“ neomlouvá zlo

Dumat nad vztahem dobra a zla je dosti ošidné, neboť se svým způsobem jedná o individuální, intimní …

Sami si diagnostikujte arogantního blbce, aneb o hybris a Nemesis

Nedělej ty vánočky tak kolosální, aby se ti nerozpadly vlastní mocností, prý říkávala Werichova babička …