Co nechtějí, abys věděl?

Tvrdí ti, jak je skvělé být obyčejný…

Někteří politici se rádi ohánějí zájmy „obyčejných lidí“. Abys jim to snáze uvěřil, sami se za „obyčejné“ vydávají a snaží se vypadat, jednat a mluvit tak, jak si myslí, že to dělají „obyčejní“ lidé. Tuctovost, bezvýznamnost a malost – to jsou opravdová jména obyčejnosti. Takovým ale nikdo být nechce. Každý je jedinečný v tom, co dělá, co umí, v tom, jaký je, jak má rád své děti a svoji rodinu. Skutečným cílem těch, co tě nazývají „obyčejným člověkem“ je, aby ses ty sám cítil „obyčejně“, aby ses za takového sám přijal a takovým chtěl i zůstat. Zapomněli ti ale říct, že obyčejní lidé ve skutečnosti neexistují.

 

Chtějí, abys záviděl úspěšným

Život nám všem nerozdal stejné karty. A pokud se ti zdá, že jsou jiní lidé úspěšnější, že mají větší štěstí – přej jim to. Je-li jejich úspěch podepřen prací, odříkáním, odvahou a trochou štěstí, tak je to důkaz, že každý má šanci uspět… Drž úspěšným palce – jsou to ti, co jdou vpředu a nám ostatním prorážejí cestu. Neboj se inspirovat úspěšnějšími, nestyď se zeptat chytřejších a zkušenějších. Tak jako se s důvěrou obracíš na svého lékaře, tak jako s očekáváním posíláš své děti či vnuky do školy. Úspěšnější lidé nejsou tví nepřátelé, ale naše společná naděje.

 

Co neznáš, toho se boj?

Za svůj strach se nemusíš stydět, ale zkus se mu postavit. Čti, cestuj a poznávej na vlastní oči.

A dej si pozor na „pasáky strachu“: Ověř si, jestli ti záchranu a bezpečí nenabízejí právě ti, kteří v tobě předtím strach sami vyvolali. Správný politik ti pomůže tvé obavy překonat a dá ti naději. Ten špatný v tobě rozdmýchává strach… Ve skutečnosti mají největší strach oni, že o tebe přijdou, když ty sám se přestaneš bát.


Milý voliči, pokud jsi dočetl až sem, je to velký úspěch.

Pokud jsi porozuměl, je to naše společná výhra.

A pokud alespoň v něčem souhlasíš nebo o tom budeš přemýšlet, není všechno ztraceno.


publikováno: 30. 7. 2019

Kameel Machart

Kameel Machart

grafik a nakladatel / Narozen 1972. Studoval filmovou a televizní grafiku na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze u profesorů Miloslava Jágra a Jiřího Barty. Následně se věnoval užité grafice a ilustrování knih pro děti. Provozuje grafické studio a rodinné nakladatelství. Věnuje pozornost společenské a politické situaci, kterou se snaží ovlivnit nejen "dramaturgií" svého nakladatelství, ale i příležitostným publikováním vlastních textů.

NEJNOVĚJŠÍ články


Ve sviňáko! Krásná nebo chytrá?

U normálního člověka se občas zdá, že jeho schopnost uvažování je do jisté míry utlumena …

K výročí náletu na Drážďany

Na základě osobní zkušenosti si myslím, že každý z nás zažije ve svém obyčejném a …

Firma sobě! Aneb za nás čerpá Agrofert.

Naším hlavním problémem není to, že se k moci dostal nějaký lump, nýbrž to, že si …

Kravina, aneb komu věřit?

V padesátých letech, když pod kuratelou sovětských soudruhů českoslovenští soudruzi pověsili několik svých dříve velmi …

Zpívej, a nemluv!

Operní pěvkyně Dagmar Pecková v loňském roce zpívala českou hymnu na demonstraci pořádané spolkem Milion chvilek …

Neexistující imigranti II.

Muslimská společenská bublina Multikulturalismus je ve své esenci antievropská forma civilizace. Samuel Huntington Úvod Toto …

Jaké jsou ruské plány s námi

Ve stále ještě svobodné části ruského internetu běží vážné a často neortodoxní debaty. Velký a …

Zapřeš tradici a zaměníš směr cesty

V pátek 7. 2. 2020 uplynulo 75 let od popravy hraběte Zdeňka Bořka-Dohalského: původem šlechtice, smýšlením …