Původ je důležitý. Proč nenávidět pana Kalouska?

Z profilu pana poslance Michálka za Piráty na internetu se dovídám hodně, ale něco mi tam chybí. Přestalo být totiž zvykem zmiňovat se u veřejně činných osob o genetickém zázemí, a přece je to velmi důležitý pohled do struktury osobnosti. Čestnost rodičů pana Michálka tím ani v nejmenším nezpochybňuji.

Proč o tom mluvím? O starém jihočeském rodu pana poslance Kalouska jsem totiž velmi podrobně informován, a lepší rodinný základ si nikdo z politiků v naší demokratické společnosti nemůže přát.

Za totality byl původ rozhodující informace o každém člověku. Dítě, bez ohledu na prospěch, bylo na studium buď doporučeno, nebo doporučeno nebylo, a rozhodoval jenom původ – zaměstnání – rodičů. Vím to. Naposled jsem při řádném denním vyučování mohl sedět v lavici v osmé třídě základní školy, a to jenom kvůli tomu, že mého tátu udal komunista, a tak byl můj táta bezdůvodně vězněn. I s přijetím na dálkové formy studia při zaměstnání jsem míval potíže.

My se nyní pohybujeme v opačném extrému, kdy se o rodinném zázemí nemluví. Dovídáme se pak o tom, že ministra vychovával udavač, až tehdy, když ho zavřou, a to se mi zdá trochu pozdě. Mohu Vás ale ujistit, že geny pana Kalouska jsou víc než v pořádku.

A jsem u skutečného jádra svého výkladu.

Nikomu soudnému nemohl ujít zásadní podíl rytířů a šlechty na vývoji naší civilizace. Pro úplnost beru v potaz definici cti podle Wikipedie (krátím): Čest (podle slova ctíti) je vlastnost člověka, který používá přirozenou inteligenci, již lze charakterizovat jako morální kredit, vážnost, hodnověrnost nebo dobré jméno. Čest je budována a udržována příkladným plněním závazků a obecně takovým chováním, které je objektivně vnímáno jako žádoucí pro celou společnost. Šlechtici se řídí „etikou cti“, to jest, že ručí za svá rozhodnutí a ve vypjatých soubojových situacích to dokazovali i riskováním svého života.

Pokud by náš pan Karel Schwarzenberg nenaplňoval tato kritéria cti, byl by již jistě řadou svých kritiků usvědčen. O čem tu hovořím?

Nejen Vás pane Michálku, se ptám: to si vážně myslíte, že by pan Karel Schwarzenberg vydal všanc svoji nezpochybnitelnou čest jenom proto, aby pomohl nevěrohodnému člověku k moci a riskoval případná odhalení jeho nečestného jednání? Jeho šlechtická čest je tady jako záruka bezúhonnosti a charakteru pana poslance Kalouska víc než dostačující.

Komunistickému a estébáckému chápání, kdy je základem komunikace lež, to jistě bude všechno k smíchu, ale Vám, jak doufám, to směšné nebude. Kdyby se tak jako Vy vyjadřoval o panu poslanci někdo jiný, běžný ňafal, nic bych nepsal, ale Vás si vážím. Stojí Vám tyto výpady i za to, že nahráváte Babišovi?

To Vám přece nemůže být jedno. Čím Vás a tolik dalších lidí pan Kalousek tak rozzlobil, že je jedním z nejnenáviděnějších lidí v této zemi?

Pan poslanec má víc stoupenců, než si myslíte. Že „pražská kavárna“ není zrovna malá a že Topka vyhrála volby v celém světě, kde žije (podle Wikipedie) 2,5 milionu Čechů, Vám jistě také neušlo. Já vím, jsou to jenom odpadlíci a podle komunistů lidé, kteří „volili patama“, ale stále jich přibývá. Mnoho mladých lidí odchází ven pracovat a mnohdy tam zůstávají žít. Váš názor na emigraci neznám, ale z postoje k Topce ho lze odvodit. Prosadí-li se tedy někdy korespondenční forma voleb, situace bude zcela jiná. To ovšem jistě víte také, ale komunističtí pohrobci to zablokují. Proti korespondenční volbě budou bohužel i některé strany opoziční, pokud jim jde jenom o křesla, ne o pověst země. Západní země jsou totiž hrdé na své občany v zahraničí, spolupracují s nimi, ale k tomu musíme ještě dozrát.

Vím, pan poslanec Kalousek má velký problém, protože vlastní zbraň vysoké inteligence, a je tedy neustále obtěžován houfy méně obdařených. Vy k nim ale přece nepatříte! Považuji zatím za vyloučené, že Vám přestal vadit premiér a přestupujete na jeho rétoriku, pokud ano, pak jsem se ve Vás mýlil.

publikováno: 23. 12. 2019

NEJNOVĚJŠÍ články


Svatovavřinecké vidění světa

Zemřel filosof Roger Scruton, který viděl jasně i jiskru vína i velkopolní prokletí české krajiny. …

Umělá inteligence, Absolutno a jiná nebezpečí na planetě R. U. R.

Vloni jsme si připomínali výročí smutného odchodu Karla Čapka, letos si připomeneme 130 let od …

O té naší prohnilosti

Nedávno mě pozvali na rozhovor do Reflexu, ve kterém jsem upozornil na neurologické dopady moderních …

Odpovědné občanství – odkaz Jana Palacha

Dnes je tomu padesát let, kdy se student UK Jan Palach sebeobětoval, aby otřásl vzmáhající …

Zimola bájí o zrádcích

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola je údajně na cestě z ČSSD. Cítí se zrazen podobně, …

Strachem chyceni v bublinách

Strach je nejsilnější emoce. Nejde o přirozený a zdravý strach, který nás varuje před nebezpečím. …

Zimní vzpomínka na život v Protektorátě Böhmen und Mähren

Opravdu je zvláštní, když člověk dosáhne relativně vysokého věku, jak z paměti začnou vystupovat některé vzpomínky, …

Těžíme z toho, že nemáme EURO? Montujem auta a děláme chemii

Zní to jasně – těžíme, že nemáme. Politická masírka to jede jako kolovrátek už léta. …