TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Tomáš Heller

Články

Typicky česká cesta

Každá generace má svůj Mnichov.

Otevřít českou otázku

Násilím se projevuje konflikt uvnitř.

O Zemanových voličích

Reakce autora na kritiku.

Kdo jsou Zemanovi voliči

Co vede pohrdané a zneužité k podpoře jimi pohrdajícího prospěcháře?

Nejnaléhavější úkol

Do prezidentského klání se nově přihlásil Jiří Drahoš, Předseda Akademie věd České republiky a významný fyzikální chemik. Tento zkušený akademik s manažerskými schopnostmi se ihned po oznámení kandidatury stal podle mnohých hlavním vyzyvatelem Miloše Zemana a jak vidno i terčem útoků mluvčího prezidenta, který dostál své pověsti a pustil se na Twitteru do Drahoše se vší vervou a agresivitou. Porušil tak svůj slib, či především slib současné hlavy státu, za kterou vystupuje, že nebude útočit na protikandidáty, ledaže by zaútočili jako první. Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího tak vymezil hřiště, na kterém se bude hrát, a nyní už musí být všem jasné – bude to hra drsná a nečistá.

To nás přivádí k nejnaléhavějšímu úkolu, který leží na bedrech každého z nás v průběhu prezidentských voleb: v rámci útoků a hanebností, které jsou zaměřeny na protikandidáty Miloše Zemana, ale cíleny především na voliče; si uchovat dobré vztahy se svými známými a přáteli, ale i těmi, se kterými volně diskutujeme v práci či na ulici – se všemi – kteří cítí vzájemnost se svým národem. Nedovolit další společenské štěpení.

Nehledat nepřátelství tam, kde jsou jiné politické názory a preference, vyhýbat se hysterii a slepé podpoře, nenaletět jednoduchým frázím a prvoplánovým provokacím, neplést si rozum s agresí a nepovažovat neomalenost za lidovou ctnost – tak špatní přece nejsme!

Hledat společnou řeč a laciným gestům se společně vysmát. Myslet a konat, aby se naše skutky a postoje nestaly příčinou budoucího hašteření, aby naše názory nebyly bolestivým útokem na ty, se kterými sdílíme českou identitu.

Naším úkolem je promyslet způsoby, jak zachovat život v míru ale tak, abychom mohli na sebe a Českou republiku být hrdí.

 

Andrej v chaloupce z perníku

Trampoty pana Šormy a sedání na lopatu.

Nejde jen o kouření v hospodách

Centrální moc rozhoduje o malém špatně.

Naše národní sobectví

Priority politiky ČR v zase trochu změněném světě.

Jak se chrání demokracie

Karel Čapek ukazuje jak prostě a obyčejně je založena demokracie.

Spolehnutí na svobodu

Solidarita jako vynucená povinnost nebo ctnost svobodných lidí?

Podporují nás:

                                                     30 05 2018 KJ                 30 05 2018 Uprazeno             

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1