Hlavní informace

Petr Placák

Články

Kausa Ondráček: špatná a míň špatná ANO

Sněmovna nakonec ve středu nezvolila komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu činnosti bezpečnostních sborů (GIBS). To je dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že pro něj hlasovalo 83 poslanců, to znamená, že kromě 15 hlasů komunistů muselo pro „mlátičku“ z Palachova týdne hlasovat dalších 68 poslanců.

Komunistická ČTK zveřejnila během Palachova týdne plná jména i adresy organizátorů pietního aktu za Jana Palacha ve snaze vystavit je „lidovému hněvu“. Následně začaly chodit opozičním aktivistům podobné výtvory bezpochyby z dílny Ondráčkových kolegů.

Když vyloučíme poslance ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP09, STAN i ČSSD (podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojky sociální demokraté „dlouhodobě říkali, že člověk, který v roce 1989 v rámci Palachova týdne se podílel na perzekucích demonstrantů, nemůže stát v čele komise pro kontrolu GIBS“), muselo se pro něj vyslovit minimálně 46 ze 78 poslanců ANO (pokud pro Ondráčka hlasovalo všech 22 nahnědlých soukmenovců komunistů z Okamurova SPD) – tedy výrazná nadpoloviční většina. To je opravu chucpe. Že jsou Babiš a jeho pravá ruka Faltýnek schopni udělat prakticky cokoli pro mocenskou či mediální „ochranu“ byznysu zvaného Agrofert, k čemuž využívají armádu užitečných idiotů – ty, kteří je volí, i ty, kteří před veřejnosti předstírají hru na demokratickou stranu, je známo.

Podpořit díky zákulisní dohodě s KSČM na post toho, kdo má kontrolovat policii, chlapíka, který dodnes nebyl schopen se jen distancovat od mlácení nevinných a bezbranných lidí před listopadem 89, je ovšem opravdu i přes tu poslední čáru.

Celá věc jen znovu ukazuje, že ANO ve skutečnosti není politická strana, ale soukromý projekt majitele Agrofertu Babiše – byznysu, který nezná pravidla. O to víc je třeba ocenit těch pár poslanců z ANO, kteří se tomuto špinavému, na hony páchnoucímu ochodu vzepřeli.

P.S. Komunisté byli rozčilení, že ANO porušilo mocenský pakt. Vojtěch Filip to označil za „porušení uzavřených dohod“ a pohrozil, že komunisté mohou znovu otevřít jednání o obsazení všech kontrolních komisí ve Sněmovně. Ano, to je přesně ono – komunisty ze všech postů ve sněmovně vyštípat.

Zdroj: Revue Babylon

Putinova děvka a fašoun Foldyna

Existuje druh lidí, kteří číhají na příležitost, aby mohli veřejně demonstrovat svou oddanost směrem k předpokládanému vítězi a tedy že z toho něco pro ně taky kápne. Plakat, zlobit se, smát se spolu s patronem, pokud možno v přímém přenosu usilovně vrtět ocasem je dosti krušný chlebíček profesionálních plaček, stejně jako politických prostitutů a kurev nejrůznější velikosti a ražení, o které v českých zemích nebyla nikdy nouze – po roce 1938, 1945(48), 1968 jich bylo jako hub po dešti a houbařská sezóna je tu, zdá se, zase. Volební protest ukrajinské aktivistky proti Zemanovi si nemohli tuzemští prostituti nechat ujít.

Tak ministryně obrany za ANO Karla Šlechtová zřejmě situaci vyhodnotila (asi za resort armády) jako „napadení Česka“ a prohlásila: „To, co se děje proti stávajícímu prezidentovi, je hnus. Doslova. Je to svobodná přímá volba prezidenta. Každý má právo na názor, ale ohrozit prezidenta naší země je odporné.“ To bych nechal vytisknout a vyvěsit na ministerstvu obrany jako branný závazek armády ČR. Musí různé nesvéprávné osoby, které jakýmsi božím řízením stanuly v čele vládních resortů, tuhle zemi a společnost zesměšňovat?

Šlechtová za to ale asi nemůže, to takový Michal Hašek je jiný kalibr. „Výsledek permanentního hanění hlavy státu! Otřesné! Halík, Mitrofanov a spol. spokojeni? Ochrance díky za profi zásah!“ pustil klávesnici na špacír po Facebooku jihomoravský exhejtman.

Ještě víc se ale rozjel další socan, severočeský Jaroslav Foldyna, na kterého člověk už úplně neprávem zapomněl, protože tenhle typ politických kurevníků je opravdu nezničitelný.

„Věřím, že útok v den voleb, ve volební místnosti a přímo na prezidenta, musí odsoudit úplně každý. Doufám, že starost o zdraví útočníka má opravdu jen pan Drahoš,“ dal Foldyna najevo své „rozhořčení“ v reakci na vyjádření prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, který na svém oficiálním twitterovém účtu napsal: „Byla to velká nerozvážnost. Prezident je chráněná osoba, ta žena riskovala život.“

Hrdinný Foldyna se zastal Zemana, sepsul jeho protikandidáta Drahoše, a jak byl rozjetý, pokračoval: „Fašisté budoucnosti budou sami sebe nazývat antifašisty,“ citoval Churchilla. „Ten citát je zřejmě nejvýstižnějším komentářem politického napadení, při kterém se na prezidenta republiky ve volební místnosti vrhlo polonahé agresivní individuum. Nenecháme si napadat našeho prezidenta!“ Cha cha cha, viz níže.

Hašek s Foldynou to jsou takoví dva čoklíci, kteří číhají za bukem, aby si kousli taky, když se smečka na někoho vrhne – ovšem zezadu, pro jistotu, do paty. Jestli Zeman volby vyhraje, kdepak se nám Jarda s Míšou objeví? V čele obrozené ČSSD?

Se způsobem protestu ukrajinské aktivistky může sympatizovat nebo taky ne, každý podle svého vkusu. Každopádně polonahá dívka nedržela nic v ruce, natož aby měla nějakou zbraň a chtěla Zemanovi ublížit. Ze záznamu je patrné, že chtěla, aby si Zeman přečetl slova na její obnažené hrudi: Putinova děvka (myšlen tím Zeman), kterými protestovala proti patolízalskému vztahu českého prezidenta k současnému kremelskému režimu, který okupuje ukrajinský Krym a na východě Ukrajiny podporuje separatisty útočící na územní celistvost Ukrajiny. Stála tam sama, vyzbrojená jen svými vnadami a hlasem proti několika ozbrojeným hromotlukům z prezidentovy ochranky. Dramatické líčení situace z řad nejrůznějších slouhů, ministrů a podslouhů, Parlamentních listů apod. je směšné a trapné. K sebevědomé demokratické společnosti patří velkorysost. Hnědí a rudí fašouni, pro které nikdy nic nebylo dostatečně nízké, měli vždy pro jakékoli autonomní jednání zlobu a nenávist.

Svými slovy o fašistech budoucnosti, kteří se budou stavět antifašisty, měl Churchill na mysli komunisty, tedy i jakéhosi pana Foldynu (i když do KSČ vstoupit před listopadem 89 už nestačil, Foldyna byl kandidátem strany, což bylo koncem 80. let obzvlášť perversní). Pokud je tu někdo fašoun, pane Foldyno, tak jste to vy.

Revue Babylon.

Nepoužívej fráze, přemýšlej o tom, co říkáš

(Poznámky Petra Placáka nad knihou T. Snydera Tyranie)

„Vyhýbej se otřepaným frázím, které používají všichni. Vyjadřuj se samostatně, i když třeba chceš říct totéž, co ostatní. Odtrhni se od internetu. Čti knihy,“ radí Snyder v poučce číslo 9, která nám může znít poněkud úsměvně, ale ono to úsměvné není: s internetem a exponenciálním růstem informací se ukazuje, jak je společnost zcela bezbranná proti záplavě zpráv a pseudozpráv zastírajících svůj účel, neschopná rozeznat informace od dezinformací, které na ni cíleně a záměrně útočí ze všech stran. Vzdělanost – schopnost na základě systematicky získávaných vědomostí smysluplně strukturovat svět, ve kterém se člověk pohybuje – nestoupá s růstem informací, ale na první pohled paradoxně klesá. Neschopnost číst a porozumět textu se dnes projevuje ve velké míře i u vysokoškolsky vzdělaných lidí, což je vývoj, který může skončit civilizačním kolapsem.

Snyderovi můžeme tedy zcela vážně přitakat: Čtěme! Tištěná média, která mají pevnou redakci a sídlo, jejich redaktoři mají konkrétní, známé tváře a pravá jména a při své práci se opírají o novinářský kodex, který je mimo jiné zavazuje ověřovat zprávy z více zdrojů, které jsou na sobě nezávislé. A čtěme knihy, odborné stejně jako beletrii. Jedině tehdy, když máme dostatečně velké kulturní zázemí, budeme schopni využívat internet ke svému prospěchu, jako službu, a ne papouškovat cizí názory, které jsou určitým skupinám lidí „šité na míru“, vytvářejíce přitom zdání, že to jsou názory jejich vlastní.

„Odsuň ze stolu monitory a displeje a obklop se knihami,“ nabádá občany Snyder, a aby byl konkrétní, vyjmenovává tituly, které ovlivnily jeho úvahy při psaní tohoto eseje: Politika a anglický jazyk George Orwella (1946), Jazyk Třetí říše Victora Klemperera (1947), Původ totalitarismu Hannah Arentové (1951), Člověk revoltující Alberta Camuse, Zotročený duch Czeslawa Milosze (1953), a snad nejvíce Snyderem citovaná Moc bezmocných Václava Havla (1978).

(Z textu Kdo byl Jan Hus a co je Andrej Babiš: PF 2018 psaného pro revue Babylon.)

Člověk revoltující

O svědectví Pavla Brázdy z dokonalého podzemí, karnevalu světa i vesmíru.

Pražská deklarace o ruské válce proti nám

Jak může Západ čelit dezinformacím.

Zemane, oceň Čurdu

Nemá cenu komentovat výběr lidí Miloše Zemana pro ocenění při státní svátku 28. října: tedy tradiční zemanovskou směs lidí úctyhodných s prezidentovými kamarády, podporovateli, hochštaplery. Je to klasický postup všech manipulátorů, kteří, aby mohli ve společnosti prosadit sebe sama jako kánon, nejlépe závazný, musí rozbít jakákoli hodnotová měřítka, smysluplný diskurs o minulosti, o tom co bylo správné, co správné nebylo, co by se mělo vyzdvihnout, co pominout a co odsoudit – kdo něco v zájmu celku obětoval a kdo se choval egoisticky a hájil vždy jen vlastní zájmy. Mezi letošními oceněními je jedno, které je v tomto ohledu mimořádně příznačné, a sice vyznamenání pro novinářskou stoku v podobě redaktora Parlamentních listů Petra Žantovského.

Nejde tak ani o osobu tohoto normalizačního a postnormalizačního podnovináře, ale o to, co představuje. Parlamentní listy nejsou běžné médium, založené na novinářské práci, která má svá jasně stanovená pravidla, ale naopak na destrukci jakékoli novinařiny. Jde o dezinformační web, jehož účelem není informovat, ale manipulovat čtenáře, uvádět polopravdy a informace stavět do falešného kontextu, tedy dezinformovat.

Jde o „byznys“, který je na úrovní dětské pornografie, ale horší v tom, že je nejen legální, ale i společensky a politicky akceptovatelný a že se na tomto zločinném počínání „bezelstně“ podílí celá řada lidí jinak bezpochyby slušných jen proto, že má tato dezinformační žumpa, záměrně operující s těmi nejnižšími lidskými instinkty, velkou čtenost. Řežou si tak sami pod sebou větev. Parlamentní listy je záměrně sesypávají na jednu hromadu s extremisty, nejrůznějšími magory, konspirátory, privátními i profesionálními dezinformátory a oni tak svým přičiněním znevěrohodňují svět, který reprezentují, a zároveň pomáhají extremistům legitimovat se ve společnosti, přičemž lůzři, kteří tuto žumpu čtou a sytí z ní své nenávisti, jim nikdy hlas nedají.

Petr Žantovský to je něco jako Karel Čurda. Na základě tohoto typu zrady a kolaborace (Parlamentní listy řada analýz spojuje s Ruskem a jeho dezinformační válkou proti Západu, což podle mne naprosto sedí) sice nikdo popraven nebyl, ale devastační účinky záměrné destrukce jakéhokoli etického jednání ze strany Parlamentních listů mají na společnost horší dopad, než mohla mít pronacistická kolaborace.

Miloši Zemane, nebuď srab, nech být čurdy a oceň samotného Čurdu. Ukaž světu na závěr své kariéry a svého života, že nejsi žádné ruské ořezávátko, a dotáhni své pohrdání lidmi a tímto národem do konce.

Psáno pro revue Babylon

Drž se, blbe, kytary

Ztratila Šebestová Macháčkovi sluchátko?

Demokracie bez přívlastku

Dukův sen o českém lidu a theokracii.

Odhmotnit hmotu

Manifestace polidštění světa Vladimíra Boudníka.

U Dánské koruny

Na Islandu jako doma.

Nikdo nám nic nevymluví

Když máte vypláchnuto, nikdo s Vámi nehne. Je to důvod k hrdosti?

Citlivý člověk a bolševik Klaus

Když Klaus po bolševicku „brání" lid před „odrodilými" intelektuály, dělá to, aby si pak – ve jménu lidu – s lidmi vytřel zadek.

Svobodně jako šimpanz

Jeskynní malba Jaroslava Blažka.

Beneš a Atatürk se zasloužili o stát

Poslanecká sněmovna ČR označila události v Arménii z let 1915 až 1918 za genocidu, když v usnesení odsoudila likvidaci Arménů stejně jako nacistické zločiny proti lidskosti na židovském, slovanském a romském obyvatelstvu. Proč k tomu nepřidali třeba genocidu severoamerických Indiánů? To by se ale možná strýček Donald zlobil.

Ne, nikdo si nechce dělat legraci ze sto let staré arménské tragédie – na paškálu jsou tuzemští zákonodárci, kteří mají takovou dojemnou starost o světové dějiny, zatímco s těmi domácími jsou poněkud na štíru. Nebylo by smysluplnější věnovat se tuzemským kostlivcům ve skříni?

To samé zákonodárné těleso, které se včera vyslovilo ke genocidě Arménů, přijalo před lety – na návrh komunistů – jednohlasně zákon o jedné větě: Prezident Edvard Beneš se zasloužil o stát. Nejde ani tak o to, že se zasloužil o stát (a stejně tak i o jeho poválečnou destrukci), ale o to, že svými šovinistickými projevy na konci a především po konci války o „vylikvidování všeho německého“ záměrně pomáhal vytvářet atmosféru nenávisti, v jejímž rámci měla být jednou provždy vyřešena „německá otázka“. S divokým vyháněním, které následovalo, bylo spojeno i bezuzdné vraždění německých civilistů, včetně starců, žen a malých dětí zdaleka ne jen lůzou, které pak Národní shromáždění zpětně pardonovalo jako protifašistický odboj.

Někdo třeba namítne, že divoký odsun nelze srovnávat s genocidou Arménů – a jde snad dávat na jednu kupu to, co se odehrálo během první světové války v Osmanské říši s nacistickým holocaustem a průmyslovým vyvražďováním během světové války druhé, jak to včera splácali poslanci?

Jakmile se do výkladu dějin vloží parlament, z historie se stává politika a ze zločinu je cynické politikaření, které poctivou reflexi historie zákonitě odsune na vedlejší kolej. Můžeme o turecké genocidě Arménů psát, můžeme Ankaře pořád dokola připomínat, že relativizovat zločiny na Arménech je „ve slušné společnosti“ nepřijatelné, můžeme na ni i diplomaticky tlačit, ale to hlavní – vyrovnat se s vlastní historií, musí Turci sami. Jinak by to ani nemělo cenu.

(Psáno pro revue Babylon)

 

Světská sláva, polní tráva…

Já jsem posera, a teď budu rytířem bez bázně a hany, ha ha.

Buďme moderní, bezzávadoví, užiteční...

Na počátku holocaustu byla dehumanizovaná medicína.

Smích Slepé Směrovky

Jak dál ve světě, jehož hnus komunisté protáhli z války do doby poválečné?

Kdo je komu fašista

Náš prezident a jeho lid nezapře dobré bolševické vzdělání a způsoby.

Co znamená, že se fašizujeme

Lidovláda je sama sobě nejvyšším zákonem a tedy není ničím omezena (morálkou, tradicí, zákony, parlamentem...), a také v ničem omezena, a politická vůle v ní stojí nad veškerou realitou.

Štokrle a patník

Laudatio na Pavla Zajíčka k Ceně Ferdinanda Dobrotivého pro rok 2016.

Království dvojího lidu

Kult půdy a krve sem byl násilně zanesen z třetí říše a po roce 1945 se jej chopili komunisté.

Co se lidu líbilo

„Socialistické" Československo jako fašistický stát 48-89.

Čechie ještě nezhynula aneb Zahnat Rusy vrahy!

Prosloveno a zazpíváno na protikremelské demonstraci u sochy TGM na Hradčanském náměstí 10. října 2013.

V Kufru ve Smržovce

24. prosince v nádražní restauraci řečené Kufr ve Smržovce v Jizerských horách. Text k videu Monarchistů.

Podporují nás:

Nadace Karla Janečka

Partneři:

logo pozadi cervena Puvodni-staticke-logo-bile-pozadi casablanca logoudalostireflexespolecnost-j-chart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big

Inzerce

loading...