TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Věra Tomanová

Články

Lithium si ukrást nedáme – Agrofertem!

Dovoluji si malý dodatek k bodu 8, případně jako bod 9 ke článku Michaela Klenky „Příšerný rok 2019“[1], s jehož každým slovem souhlasím.

Chci připomenout velmi malé, řekla bych až ubohé reakce na hrubé a lživé výpady babišovsko-zemanovské kliky. Příklad: „Lithium si ukrást nedáme!“ Odpovědí bylo vysvětlení situace sice srozumitelné, ale proti údernému sloganu zcela nudné a neúčinné.

Příkladů populárních a úspěšných lží a drzostí vládnoucího establishmentu je nespočet, reakce opozičních demokratů slušná a logická, ale proti údernosti propagandy chytrých darebáků zřejmě velmi málo platná.

Dovoluji si proto připojit svůj návrh, jak se bránit: na lživá napadání a pomluvy podle přísloví „Na hrubý pytel hrubá záplata“. Dodávám, že nemyslím reagovat lží nebo sprostotou.

Odpovědí na slogan „Lithium si ukrást nedáme!“ by například mohla být odpověď: „Lithium si ukrást nedáme – Agrofertem!“. A dala bych ji do všech médií palcovými titulky a s nápadnou kresbou.

Intelektuálové v kavárnách by si s tím měli umět poradit.

Je to samozřejmě také otázka peněz. Napadá mě jen (1) najít sponzora a (2) uspořádat sbírku. Prostě počítat s tím, že obrana demokracie bude něco stát, tj. nešetřit na tom.

A pak ještě také najít pro to dost aktivistů mezi námi demokraty.

S přáním dobrého zdraví
Věra Tomanová


Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1