TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT
lepsolid
Marc Chagall. Man at table. 1911. Výřez. wikiart.org

Lepšolid

Být lepším člověkem než prezident je odpudivě snadné.

Televizní bavič opět zabodoval. Ačkoli jeho opilecké žvásty už delší dobu z obav o duševní zdraví neposlouchám, doneslo se mi, že svou milou hovorovou češtinu vylepšil o novotvar „lepšolidi“. Další trefa do černého. Naprosto s ním souhlasím, že lepší a horší lidé existují. Taková JUDr. Milada Horáková byla evidentně lepší člověk než JUDr. Josef Urválek. I když s Václavem Havlem nesouhlasíme prakticky v ničem, pořád máme jistotu, že byl lepší člověk i prezident než Gustáv Husák. Také Jan Patočka byl lepší než genpor. Ing. Alojz Lorenc CSc. Jestliže se katolíci, protestanté, pravověrní, agnostici, ateisté, muslimové, buddhisté, krišnovci, astrologové, surrealisté i vyznavači judaismu shodnou na tom, že Ferdinand Peroutka byl lepší autor i člověk než Antonín Zápotocký, patrně na tom něco bude, třebaže bývalí i dnešní komunisté zastávají opačný názor.

Bavičovi je třeba být vděčný za to, že svým zvolením na stolec nejvyšší odhalil, kolik horších lidí otravuje vzduch. Zvolili si ho, protože si jsou podobní, rozumějí si, mají stejné záliby i choutky.

Být lepším člověkem než prezident, který si libuje ve známkování inteligence a stupidity, je odpudivě snadné. Teď ještě nalézt způsob, jak zjistit, kolik lidí je ještě horších než bavič a jeho obdivovatelé. Nějací by se jistě našli, ale hádám, že víc jak tucet jich nebude.

9 1 2019 obr2

 

Marc Chagall. Man at table. 1911. wikiart.org

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1