TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Kdo může udělat ostudu i Trumpovi?

Paul Manafort. Nyní již bývalý šéf Trumpovy předvolební kampaně, který rezignoval po té, co vyšlo najevo, že se jedná o překvapivě podezřelou existenci, která by jen svou účastí na kampani mohla zdiskreditovat dokonce i kandidáta, který ani sám nevěří tomu, co říká.

Paul Manafort byl totiž dříve poradcem proruského prezidenta Ukrajiny Janukoviče. Zrovna v době, kdy proti němu na Ukrajině vypukla revoluce. Ještě předtím, v letech 2007-8 investoval společně s Olegem Děripaskou, aluminiovým magnátem a Putinovým komplicem.

Celým USA tedy zatrnulo při pomyšlení, že Trumpa snad skutečně řídí někdo, kdo se tak nápadně zdá být ruským řídícím důstojníkem.

Pokud to tak skutečně je, pak je ale asi jedno, že odstoupil. Pokud to tak není... Inu, ještě před tím, totiž před rozpadem SSSR, dělal Manafort poradce filipínskému diktátorovi Marcosovi, zairskému vládci Mobutu Sese-Seko, nebo veliteli angolské bojůvky UNITA Savimbimu, což byli spíše protivníci Východu.

Je tu ale něco jiného, co mnohé z bývalých zaměstnavatelů Paula Manaforta spojuje. Snad je to zkrátka jen tak, že Paul Manafort má talent na to, stát se poradcem někoho, kdo brzy prohraje a přijde o všechno. Snad.

 

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1