TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Ruské prezidentské volby

jsou jako telenovela: mají spoustu vedlejších zápletek, ale volič tak nějak tuší, že hlavní postava na konci stejně převáží všechny ostatní. 

V minulém týdnu se mezi kandidáty na prezidenta přidala i populární ruská novinářka Xenia Sobčaková. Sobčaková je dcerou Putinova mentora a blízkého přítele Anatolije Sobčaka. Před pěti lety se přidala k opozici a nyní pracuje pro nezávislý kanál TV Dožď.

Sobčaková ohlásila kandidaturu ve videu, kde mimo jiné říká, že aktuální kandidáti, ať provládní, tak i opoziční, se účastní voleb pravidelně a pravidelně je prohrávají ve prospěch Vladimira Putina (či jeho záskok – Dmitrije Medvěděva). Občané tak nemají možnost protestovat, jelikož nejít k volbám znamená v podstatě nechat svoje hlasy propadnout. Sobčaková, která kandiduje jako „kandidát proti všem“, nabízí Rusům dát najevo svoji nespokojenost a vyčíslit ji přesnými počty.

Sama prý nehodlá být prezidentem, chce pouze pomoci ruské opozici. Ale její pomoc příliš neoceňují někteří opozičníci a komentátoři, jelikož ji považují za projekt provládních orgánů, který má vnést chaos do prezidentských voleb, jež se budou konat v březnu 2018. 

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1