TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Papežové proti trestu smrti

Papež František se rozhodl změnit učebnici katolické nauky – Katechismus v podstatném punktu – paragraf 2267 o trestu smrti.

Nedávno k dlouhému vývoji diskuse o tomto bodu podal svědectví kardinál a vídeňský arcibiskup Christoph Schönborn, který byl před dvaceti pěti lety sekretářem Komise biskupů a kardinálů, pověřené papežem Jan Pavel II. sestavením Katechismu pod vedením kardinála Ratzingera – pozdějšího papeže Benedikta XVI. Podle něj Jan Pavel II. nebyl spokojen s formulací paragrafu Katechismu katolické církve č. 2267[1], kterým se nevylučuje použití trestu smrti:

„Mohu dosvědčit, že si papež Jan Pavel II. přál rozhodnější formulaci, nakonec ale přijal toto znění, které mu komise předložila. Jistě z úcty k tomu, co se zde nazývá “tradičním učením církve....  čím více se v různých částech světa zvyšuje trend k jeho intenzivnějšímu použití. A to až ke znepokojivému jevu, že jsou dnes domnělí teroristé téměř pokaždé jednoduše zastřeleni. Je otázkou, kde se skutečně jedná o sebeobranu a kde nastupuje mimosoudní justice, která odporuje tomu, co páté přikázání všeobecně zakazuje, tedy onomu: Nezabiješ!”

Zdroj: RadioVaticana.czPodporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1