TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

O nás bez nás

Výsledky voleb známe. Dobrá zpráva a špatná zpráva. Ta dobrá: propad (hlavně) komunistů a sociální demokracie, posun ANO bůh ví kam. Ta (zase) špatná: účast 46 %  voličů.  To znamená, že když se podíváme na průměrné výsledky voleb, kde ve většině případů žádná strana nepřekročila 20 %,  o nás rozhoduje maximálně 10 % našich spoluobčanů. Například v Praze 1 vítězná strana měla 21 %, volilo 46 % lidí, takže rozhodlo 9,6 % voličů.

Závěr je jasný. Současný systém voleb buď nefunguje, anebo je spíše nadbytečný. Já jsem přesvědčen, že obojí.  V dnešní době konzumního blaha je důležitější rozhodovat se, jaký koupit nejnovější iPhone, než koho volit.  Stejně se nám bude dařit dobře, vůči té EU, která o nás vše rozhoduje. A navíc, konstipovaný český politický systém, ve kterém každý tupec musí mít možnost založit vlastní politickou stranu s názvem „my co tady…..“ a pak s ní vybojovat jedno křeslo do koalice šest hráčů garantuje pokračování českého alibismu, že nikdo vlastně za ty prohry nemůže a že výhry se vlastně dějí díky štěstí a „kontaktům“, nikoliv díky zasloužené práci. 

Možná v zemi, která má méně občanů než Londýn, by stačil král a třicet dvorních členů, dva za každý kraj… Kdy by si toho vůbec kdo všiml?

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1