TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

„Kecá, jak když Rudý právo tiskne,“ říkalo se.

Dnes ve stejném stylu tiskne bolševik v Haló i tzv. Parlamentních listech. Malá ukázka toho, jak zná dějiny komunistický dějepisec, kterému ještě ministr kultury za ČSSD neřečnil na křtu knihy, se nabízí tu:

Vojtěch Filip na ministra Petříčka (ČSSD):

„Z poslední doby mě vysloveně urazilo jeho (ministra Petříčka) vyjádření, že se zákon o banderovcích na Ukrajině našich občanů netýká. Myslím si, že by měl vážně zvážit, zda může přijet do Olomouckého kraje a navštívit Český Malín. To je obec, kterou jsme vystavěli po válce. Nastěhovali se tam ti, kteří přežili řádění banderovců.“
(Předseda KSČM V. Filip, Deník N[1], 2. ledna)

Reakce Jiří Padevět, aneb jak to bylo doopravdy:

  1. Obyvatele obce Český Malín v roce 1943 nevraždili příslušníci UPA, ale příslušníci Wehrmachtu a Schutzpolizei, tedy ozbrojených složek nacistického Německa.
  2. Obec v Olomouckém kraji se jmenuje Nový Malín.
  3. Nevystavěli jsme ji (a už vůbec ji nevystavěli komunisté), ale vznikla v roce 1947 přejmenováním obce Frankštát. Volyňští Češi, co přežili válku a přišli se Svobodovými jednotkami, se nastěhovali do celého pohraničí, nejen na Olomoucko.

Hlidacipes.org.


Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1