TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT
raj-pro-deti-v-roseci3
Charles-Francois Daubigny. Young corn. Výřez. wikiart.org

Ráj pro děti v Roseči

Léto v kukuřici.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V letních měsících se stala vítaným zpestřením výletů po ČR návštěva kukuřičných bludišť. Rodiny s dětmi zpravidla dostanou plánek bludiště, prochází jím, zahrají si při tom hru.

Promyšlenější koncept nabízí bludiště v jihočeské Roseči (letovkukurici.cz), která leží kousek za Jindřichovým Hradcem v malebné krajině jižních Čech. Minete Houbový ráj a dorazíte přímo k bludišti. Program pro rodiny s dětmi tu připravili tak, aby děti mohly zdejší venkov nejenom poznat, ale aby si jej mohly i samy zažít. Nebývá proto výjimkou, že se tu rodiny zdrží klidně i celý den. Bludiště tu mají hned dvě – jedno pro dospělé a jedno pro děti. Pole osázeli takovou odrůdou kukuřice, která vzchází hodně do vysoka a není určena ke konzumaci. A plánek? Na ten tady zapomeňte.

Součástí zdejšího bludiště je dále velký prostor, kde se dá ledacos provozovat. Vedle dětí se tu proto výborně zabaví i jejich rodiče, což nebývá vždycky samozřejmostí (někdy rodičům nezbývá než sledovat své ratolesti, jak skotačí opodál). Tady kromě malého občerstvení najdete velký bazén s vlastní písečnou pláží a posezením ve stínu. U bazénu nechybí převlékací kabiny (nemusíte do kukuřice), mají tu i ručníky. Na vaše pohodlí tu myslí do každého detailu.

Zatímco děti pobíhají po dětském bludišti, skáčou po trampolínách a slámovém hradu nebo zkouší jízdu na tříkolkách, rodiče si mohou zahrát plážový volejbal nebo badminton. Zábava se tu ale nemusí nutně omezovat jenom na vaši rodinu. Protože je průchod bludištěm spojen s odměnou (můžete vyhrát let balónem nad bludištěm), hlídají vám v občerstvovací maringotce čas (hlásíte tam jméno své rodiny). A právě tady se velmi rychle seznámíte s dalšími rodinami, to například, když přijedou Slámovi a poptávají, jestli do slámového hradu opravdu musí hradit vstupné. Nebo když do vás div nevrazí vyběhnuvší člen rodinného klanu Zajíčkových, který těsně o pár vteřin pokořil denní rekord, vyhrál klobouk a teď si na něj všechny děti ukazují jako na mistra v průchodu bludištěm. Soutěžit a bavit se tu tak nemusíte sami – na turnaj v ping-pongu nebo ve fotbale můžete vyzvat jiné rodinné klany. Čas vám tu uběhne velmi příjemně, až vás bude mrzet, že ubíhá tak rychle.

WiFi a výborné domácí limonády jsou tu samozřejmostí. Po chvíli k vám začne promlouvat i zdejší krajina, všimnete si, že jihočeský venkov vás pomalu unáší. V dáli zahlédnete koně a ovce. Nedá vám to a půjdete se projít po vsi, na oběd si zajdete do nedalekého hostince u Jitky. Místní se tu schází, aby si při bendžu a kytaře zazpívali písničky, které se běžně neslyší.

V Roseči se podařilo vytvořit místo, kde mohou rodiny s dětmi strávit čas nenáročným, a přitom ekologicky udržitelným způsobem. Příchod nových návštěvníků do tohoto regionu podporují i místní obyvatelé, protože je to pro ně vítaný zdroj dalších příjmů.

Po příjemně stráveném dnu odjíždíte z Roseče s tím, že se sem někdy ještě určitě vrátíte. Neodjíždíte totiž s prázdnou. Kromě pobytu na venkově si odtud odnášíte třeba i zážitek ze hry s rodinou z druhého konce republiky.

20 7 2018 obr6

 

20 7 2018 obr4

 

20 7 2018 obr5

Foto: letovkukurici.cz

 

 

TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

Glosy

Přihlásit odběr novinek

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1