Mají v Katolickém týdeníku pěkné povídání o sestře Wendy Beckettové (1930–2018), poustevnici z anglického Norfolku. Žila nejprve jako řeholnice se Školskými sestrami, ale zdraví jí nakonec přinutilo řád ve volném duchu opustit a nadále s církevním souhlasem využívat statutu „zasvěcené panny pod ochranou sester karmelitek“.
Nato se přestěhovala do maringotky v odlehlém koutě jedné venkovské zahrady v hrabství N. Chtěla být ale také užitečná svým sestrám, podle nichž stále dodržovala všechna řádová pravidla a zvyklosti. Rozhodla se publikovat své úvahy o výtvarném umění. Časem se její články staly tak populární, že sestra Wendy začala být zvána i do BBC, televize, později i americké. Skrze své originální průvodcovství výtvarným uměn
Tento článek je exkluzivní obsah
PRO PŘEDPLATITELE PŘÍTOMNOSTI
PŘIDEJTE SE K PŘEDPLATITELŮM Jste předplatitel?
PŘIHLASTE SE
publikováno: 27. 3. 2019
27. 3. 2019
NEJNOVĚJŠÍ glosy
Pardubický Charvát vadí – průhonický Babiš ne
Policie v pardubické kauze již obvinila devatenáct lidí a dvě firmy, podezřelé z manipulace s veřejnými zakázkami magistrátu a dvou městských společností. Tyto manipulace se týkají staveb letního stadionu a parkovacího domu. Ve vazbě skončili tři …
300 let bez… Jana Blažeje Santini-Aichela
Dne 7. prosince si připomeneme 300. výročí úmrtí českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723). Na začátku jeho životní dráhy nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl třeba pokračovat v …
Do Berlína za třicet temně totalitních dní
Několik týdnů po hraném filmu Tomáše Mašína Bratři přichází do kin snímek se stejným námětem: dokument Útěk do Berlína autorů Martina Froydy a Jana Nováka o dramatické cestě bratří Mašínů z komunistického Československa …
Heslo predátorů: „Dejte mi vaše peníze a já z nich udělám svoje!“
Většina obyvatel České republiky má důvod se domnívat, že klesá jejich kupní síla, a tím pádem i životní úroveň. Potvrzují to statistická data. Zvýšení cen energií, inflace a stagnující tempo hospodářského růstu jsou …
Je třeba vrátit se k Masarykovi
„Stát se udržuje idejemi, z nichž vznikl,“ napsal Masaryk v knize Světová revoluce. Neplatí to vždy a všude, avšak Benátská republika se udržela tisíc let, Atatürkův turecký sekulární stát se udržel donedávna a Američané …
O „posledním lancknechtovi“
Když jsme letos zjara navštívili Karla Schwarzenberga na jeho Dřevíči – poté, co jsme v Knihovně PP předem zařadili čerstvě vydanou knížku sebraných textů Bedřicha ze Schwarzenbergu do pomyslných fondů …
Jak se vracel na svá „panství“
Celý den protéká mediálním světem proud vzpomínek na Karla Schwarzenberga, a ještě dlouho bude. Povolaní autoři, kteří ho dobře znali i kdo ho jen někdy potkali, připomínají jeho mimořádnou osobnost a noblesu, zásluhy, …
Vláda, než by sáhla na bohaté, raději uškrtila celou ekonomiku
Petr Fiala vědomě lhal, když „chytal ptáčky“ a tvrdil, že jeho vláda chce být vládou všech. Věděl, že pravice, aby se dostala nebo udržela u moci, lhát musí. Že nutně musí lid …