Původ je důležitý. Proč nenávidět pana Kalouska?

Z profilu pana poslance Michálka za Piráty na internetu se dovídám hodně, ale něco mi tam chybí. Přestalo být totiž zvykem zmiňovat se u veřejně činných osob o genetickém zázemí, a přece je to velmi důležitý pohled do struktury osobnosti. Čestnost rodičů pana Michálka tím ani v nejmenším nezpochybňuji.

Proč o tom mluvím? O starém jihočeském rodu pana poslance Kalouska jsem totiž velmi podrobně informován, a lepší rodinný základ si nikdo z politiků v naší demokratické společnosti nemůže přát.

Za totality byl původ rozhodující informace o každém člověku. Dítě, bez ohledu na prospěch, bylo na studium buď doporučeno, nebo doporučeno nebylo, a rozhodoval jenom původ – zaměstnání – rodičů. Vím to. Naposled jsem při řádném denním vyučování mohl sedět v lavici v osmé třídě základní školy, a to jenom kvůli tomu, že mého tátu udal komunista, a tak byl můj táta bezdůvodně vězněn. I s přijetím na dálkové formy studia při zaměstnání jsem míval potíže.

My se nyní pohybujeme v opačném extrému, kdy se o rodinném zázemí nemluví. Dovídáme se pak o tom, že ministra vychovával udavač, až tehdy, když ho zavřou, a to se mi zdá trochu pozdě. Mohu Vás ale ujistit, že geny pana Kalouska jsou víc než v pořádku.

A jsem u skutečného jádra svého výkladu.

Nikomu soudnému nemohl ujít zásadní podíl rytířů a šlechty na vývoji naší civilizace. Pro úplnost beru v potaz definici cti podle Wikipedie (krátím): Čest (podle slova ctíti) je vlastnost člověka, který používá přirozenou inteligenci, již lze charakterizovat jako morální kredit, vážnost, hodnověrnost nebo dobré jméno. Čest je budována a udržována příkladným plněním závazků a obecně takovým chováním, které je objektivně vnímáno jako žádoucí pro celou společnost. Šlechtici se řídí „etikou cti“, to jest, že ručí za svá rozhodnutí a ve vypjatých soubojových situacích to dokazovali i riskováním svého života.

Pokud by náš pan Karel Schwarzenberg nenaplňoval tato kritéria cti, byl by již jistě řadou svých kritiků usvědčen. O čem tu hovořím?

Nejen Vás pane Michálku, se ptám: to si vážně myslíte, že by pan Karel Schwarzenberg vydal všanc svoji nezpochybnitelnou čest jenom proto, aby pomohl nevěrohodnému člověku k moci a riskoval případná odhalení jeho nečestného jednání? Jeho šlechtická čest je tady jako záruka bezúhonnosti a charakteru pana poslance Kalouska víc než dostačující.

Komunistickému a estébáckému chápání, kdy je základem komunikace lež, to jistě bude všechno k smíchu, ale Vám, jak doufám, to směšné nebude. Kdyby se tak jako Vy vyjadřoval o panu poslanci někdo jiný, běžný ňafal, nic bych nepsal, ale Vás si vážím. Stojí Vám tyto výpady i za to, že nahráváte Babišovi?

To Vám přece nemůže být jedno. Čím Vás a tolik dalších lidí pan Kalousek tak rozzlobil, že je jedním z nejnenáviděnějších lidí v této zemi?

Pan poslanec má víc stoupenců, než si myslíte. Že „pražská kavárna“ není zrovna malá a že Topka vyhrála volby v celém světě, kde žije (podle Wikipedie) 2,5 milionu Čechů, Vám jistě také neušlo. Já vím, jsou to jenom odpadlíci a podle komunistů lidé, kteří „volili patama“, ale stále jich přibývá. Mnoho mladých lidí odchází ven pracovat a mnohdy tam zůstávají žít. Váš názor na emigraci neznám, ale z postoje k Topce ho lze odvodit. Prosadí-li se tedy někdy korespondenční forma voleb, situace bude zcela jiná. To ovšem jistě víte také, ale komunističtí pohrobci to zablokují. Proti korespondenční volbě budou bohužel i některé strany opoziční, pokud jim jde jenom o křesla, ne o pověst země. Západní země jsou totiž hrdé na své občany v zahraničí, spolupracují s nimi, ale k tomu musíme ještě dozrát.

Vím, pan poslanec Kalousek má velký problém, protože vlastní zbraň vysoké inteligence, a je tedy neustále obtěžován houfy méně obdařených. Vy k nim ale přece nepatříte! Považuji zatím za vyloučené, že Vám přestal vadit premiér a přestupujete na jeho rétoriku, pokud ano, pak jsem se ve Vás mýlil.

publikováno: 23. 12. 2019

NEJNOVĚJŠÍ články


Epidemie 2020: Někdo za to může

O původu epidemie se ve zprávách objevují velice zajímavé a důležité články – věrohodné i nevěrohodné. Otázka vzniku …

Měli jsme se nadmíru dobře a vůbec jsme si toho nevážili

Co dobrého nám krize přinese a co nového se díky ní naučíme? Zeptali jsme se …

Náhlá smrt zdravotní sestry. Příčina a viníci známi.

Je první mediálně prezentovanou obětí koronaviru z řad zdravotníků. Sestra z Thomayerovy nemocnice v Praze, věk …

Kolik pravdy obsahuje dezinformace?

Není to obyčejná lež, je mnohem horší, protože obsahuje kousky pravdy. Pokud na ni narazíte, …

Milion chvilek pro Andreje Babiše

Andrej Babiš pronesl v pondělí večer k národu projev opravdu profesionální. Neřekl nic, všechny pochválil a nikoho se …

Průšvih, talenty donašečů a jejich život v Čechách

Autor libreta k Prodané nevěstě, mimořádně talentovaný, avšak morálně „desintegrovný“ český literát a politik Karel Sabina …

Pijte SAVO, zdraví přijde samo!

Přísloví praví, čistota půl zdraví. Nic se však nemá přehánět včetně hygieny, jak nás školí …

Vůdce si chystá blahořečení?

Při posledních dvou mediálních vystoupeních našeho pana premiéra v režii jeho marketingového týmu jsem si vzpomněl …