Skrytá koalice nepřátel svobody

Strašilky, chameleoni a jiné příšery mají svou obdobu v našem světě. Jejich taktika je stoletími zdokonalená, na jejich slovník přistoupila naivní média, takže se stává stále těžším nenaletět predátorům v dnešní džungli. (DB)

 

Strašilky jsou hmyz. Některé napodobují listí, jiné větvičky. Chameleon je plaz, co umí měnit barvu. Lest a přetvářka patří k pilířům „Zákona džungle“, praotce všech zákonů. Lest a síla.

Vyspělá civilizace nemůže existovat bez pravidel. Nenechme se ale mýlit. Džungle není cosi daleko za obzorem. Celé klany lidí ohýbají pravidla ve svůj prospěch a zároveň mlží něco o „konspiračních teoriích“.

Loupežníky od zločinu neodradilo ani usekávání rukou. V propojeném a mnohovrstevném světě jsou manipulacemi ohroženy zejména pomalé dlouhodobé procesy. Je možné „nenápadně“ ukrást cokoliv: dům, firmu, politickou stranu, volby, stát, světadíl, zeměkouli…

Lidé ale nechtějí špatné zprávy slyšet. Hudba hraje k tanci a Titanic se jen trošku naklonil…

Základním vybavením loupežníka je vlastnost normálnímu člověku neznámá: absence jakékoliv morálky. Je to psychopatická úchylka, její filosofií je nihilismus, bezobsažnost. Nepřekvapuje, že metody mafií, teroristických organizací, ale i estébáků a některých tajných služeb vykazují podobnosti. Zvlášť nebezpečné je jejich vzlínání do businessu a do politiky. Podívejme se letmo na některé profese a pojmy z tohoto polosvěta.

 

Šedá eminence: zná plán, motivuje a řídí své lidi. Síť řídících důstojníků je nebezpečným jádrem klanu.

Bílý kůň: váže na sebe pozornost a podstupuje rizika. Někdy končí na Bahamách, jindy ve vězení nebo v septiku.

Krtek: záludný živočich operující v týlu oběti. Strašilka a chameleon dohromady, ale výrazně inteligentnější.

Spící buňka: neaktivní člen klanu čekající na „probuzení“, často řadu let. Aktivačním impulzem bývá vydírání a odměna, někdy i vlastní přesvědčení. Nová tvář v politice se záznamem ve svazcích StB vždy vzbuzuje pochybnosti, i když se mohlo jednat jen o sledovanou osobu.

Užitečný idiot: externista ve službách klanu. Někdy aniž by tušil, pro koho pracuje, jindy z přesvědčení a za odměnu. Do lepkavé sítě se může lapit kdokoliv z nás. Ze započatého bludu a začarovaného kruhu se těžko vystupuje, chce to kus odvahy.

Krysař, falešný prorok: agenti vábící zmatené spoluobčany do záhuby.

Agent- provokatér: krtek organizující v týlu oběti falešný odboj. Obzvlášť odporný živočich.

Odhalený agent: druhá strana jej zpravidla zkusí přetáhnout na svou stranu. U dvojitého agenta nikdy není jistota, pro koho skutečně pracuje. Někdy se zblázní, jindy může mít autonehodu.

Plán: soubor kroků vedoucích k cíli (k ukradení domu, firmy, voleb, státu, zeměkoule). K tomu slouží předem vytvořená síť kombinující tvrdé vertikální a volné horizontální vztahy (stejný způsob používají i teroristické organizace, žádný rozdíl). Řada užitečných idiotů nemá tušení, komu slouží. Je-li plán předčasně prozrazen, splaskne jako bublina nebo se mění v plán B, C, D atd.

Krytí: aktivity sledující maskování plánu.

Dezinformace: nástroj informační války sledující různé cíle: vytvoření klimatu, zveřejnění lží a pomluv, zakrytí uniklé informace atd. Jsou důmyslnou kombinací lží a pravdy. Jejich emotivnost často brání odhalení nelogičnosti.

Hra na změnu pravidel: zdánliví přátelé vás pozvou na partičku desetníkového mariáše. Později zjistíte, že se hrál poker o váš dům, firmu atd. Tak nějak vypadá „nepřátelské převzetí“ majetku oligarchou.

Hra na slepou uličku: oběť je nenápadně vmanipulována do volby mezi výhradně špatnými řešeními.

Dichotomie: skupina lidí je rozdělena na dvě části, které spolu nekomunikují. Lze je pak z jednoho centra odlišně obelhávat a štvát proti sobě.

Ovládnutí více zúčastněných skupin vlastními agenty. Lze pak vytvářet situace, kterým rozumí jen jejich tvůrci. Metoda je známá z mediálního prostředí, od „prognostiků“, z Babišovy kuchyně i od Rusů ovládajících znepřátelené bojůvky v Sýrii či na Kavkaze.

Škatule, převlečte se a hejbejte se! Hra pro slaboduché. Normální člověk ví, že odhaleným členům klanu nelze věřit ani „dobrý den“.

Modelování budoucnosti: předpověď se omíláním v mnoha médiích stává skutečností. I negativní reklama se počítá.

 

Hledač pravdy se ocitá v roli kriminalisty: ze známých faktů a zkušenosti sestavuje hypotézy, postupně je vyřazuje, případně počítá se všemi najednou. Bez dedukce a pravděpodobnosti to nejde. Bylo to tak vždy a neprozrazuji nic tajného, informací jsou plné knihovny a svět kolem nás. Křehkost politických systémů znali Sókratés, Aristoteles, Machiavelli a další a dostatečně jej prokázala řada diktátorů. Máme tu jen novou konfiguraci v důsledku společenských změn a nových technologií. Zločinci měli vždycky před spravedlností náskok.

V mikroměřítku:

Komunismus došel ke svému konci a definitivní diskreditaci. Z někdejších „proletářů“ jsou dnes oligarchové a zpravodajci hlásající spojení trollů, krtků, extrémistů, užitečných idiotů a neomarxistů celého světa. Místo „rovnosti všech“ je tu pokus o zneužití menšin k nadvládě nad většinou. Legitimní myšlenky rovnosti ras, pohlaví, sexuální orientace atd. nafukovány a překrouceny do absurdnosti, proti níž je ze stejného centra (!) vyprovokována vlna odporu. Ne náhodou se ignoruje nejmenší menšina – člověk.

V informační válce jde v prvé řadě o informační gramotnost občanů, o zdravý rozum.

V makroměřítku:

„Atomový pat“ nenápadně změnil pravidla „hry na bezpečnost“. Nikdo si nedovolí ani „pomluvou“ napadnout atomovou velmoc. (Už ve Vietnamu se střetli v přímých bojích letci USA s rakeťáky SSSR. Podobné informace ale končily pod kobercem na obou stranách.) Velká válka snad dnes nehrozí, o to rozbujelejší jsou její měkké formy od hospodářské přes zpravodajskou po kybernetickou a informační.

A ten virus jim seslalo samo peklo… Že by náhoda? Ani náhodou. To jen nemá smysl „pomlouvat“ atomovou velmoc. Odpovědí by byla jen sprška dezinformací a větší světový chaos. Účet ale nepochybně bude vystaven.

Vše nasvědčuje existenci skryté koalice „nepřátel demokracie“ zahrnující Rusko, Čínu, islamisty a možná dalších. Od kdy? Od roku 2014? 2005? 2001? 1992? 1989? Nevíme.

V demokratických zemích a v EU je místem pro politické hry parlament. Jedině veřejná kontrola je udrží v rozumných zákonných mezích. Pro globální diskusi je tu OSN, bez možnosti vymáhání čehokoliv. Pán Bůh s námi a zlý pryč.

Svět prý chce být obelháván, říkají někteří a berou za to tučné peníze. V přírodě, kdo nedokáže rozlišit pravdu a lež, zpravidla nepřežije…

 

Literatura

publikováno: 18. 4. 2021

NEJNOVĚJŠÍ glosy


Jak se Evropa změní – plán Komise do 2050

Evropská komise ve středu předložila návrh, jak naplnit obsahem politický závazek, že 27 zemí Evropské unie dosáhne do roku 2050 uhlíkové neutrality. Do roku 2030, tedy za devět let, klesne …

Pokrytecké vykrmování exekutorů

Celkem právem vzbudilo v mém okolí pohoršení z toho, že nemalý počet domácností v oblastech zasažených tornádem čelí exekucím a hrozí, že z finanční pomoci (soukromé i státní) se tak …

Na jaké třídy jsme rozděleni?

  Do nedávna jsme měli povinně tři třídy: „dělnickou“, „družstevních rolníků“ a „pracující inteligence“. Dohromady „pracující lid“. Byl to ideologický konstrukt, sociologicky vzato žvást. Realita byla jiná. Jak jsme na …

Podbízení se voličům vede k zániku demokracie

Možná to někomu bude znít překvapivě, je to ale skutečnost. Naši předci před 100 lety měli podobnou svízel s demokracií, jako ji máme my dnes. Na rozdíl od nás oni ji …

Ruské šampaňské – byla by to sranda, nebýt to vážné

Rusové přijali zákon, podle kterého se šampaňským výlučně rozumí šumivé víno ruského původu. Pokud by Francouzi, hrdí držitelé toho názvu hodlali Rusům své „šampaňské“ dovážet, pak ho musí přejmenovat na …

Vy po mně sankcemi, já po vás migranty!

To, čím Evropě opakovaně vyhrožuje turecký prezident Erdoğan a zatím nekoná patrně proto, že Evropa slušně platí, uskutečnil prezident běloruský. Toho Evropa naopak trestá sankcemi. Rozhodl se proto v duchu: Vy …

Zrodila se evropská ultrakonzervativní internacionála

  Na půdě evropského parlamentu se rodí ultrakonzervativní internacionála. Přihlásilo se k ní už 16 evropských pravicově silně konzervativních stran: Italská Salviniho Liga, španělský Abascalův Vox, francouzská Le Penové Národní jednota, …

Už 130 zemí hodlá dát vale daňovým rájům.

Už 130 zemí sdružených v organizaci volného obchodu (OECD) říká své „ano“ přímé globální dani, navržené sedmi nejvyspělejšími státy světa. Má se týkat nadnárodních korporací. Má jim bránit, aby se svými …