Ultra konzervativní, monarchistický „studentský časopis pro seniory“, dvouměsíčních Babylon (má oblíbená četba, protože se nebere tak strašně vážně) se navezl do pravicově liberálního ECHA (má oblíbená, předplacená četba). Učinil tak Marek Pocestný v čísle 29 tohoto roku v komentáři „Skupinová onanie v týdeníku ECHO“. Věc nebývalá! Kvůli otištěné tam besedě o otázkách klimatu, EU a zdejší klimatickém diskurzu. Učinil to (Babylon) z gruntu, vzal s sebou i způsob echotského psaní o cancel culture u nás a v Americe. Vytýká jednostrannost, ignoranci fakt, zapšklou mrzutost, notorickou nerudnost, nicotnost některých účastníků besedy . . . Jako charakteristiku nejen besedy, ale celkově toho týdeníku! A činí tak věcně, s argumenty. Paráda! Čelný útok! Jsem zvědav, jestli bude ECHO
publikováno: 31. 8. 2021
Datum publikace:
31. 8. 2021
Autor článku:
Petr Pithart
NEJNOVĚJŠÍ glosy
Za posledních padesát let nebyli čeští zemědělci vystaveni tak vypjaté situaci, jaké čelí v souvislosti s výskytem slintavky a kulhavky (SLAK) jejich maďarští a slovenští kolegové. Zprvu se zdálo, že nepůjde o nic významného, rychle …
Dům bez východu je název dokumentárního filmu režiséra Tomáše Hlaváčka a spoluautora snímku a producenta Martina Kohouta. Autoři (a jejich tým) mapovali po několik let alarmující situaci v brněnském bytovém domě Kuncovka. Film …
Vypadá to, že Chvilky naděje se poněkud opozdily; možná o víc než o chvilku. Zatímco vrcholovými body časosběrného dokumentu Amálie Kovářové jsou léta 2019–2020, a akční část děje snímku také jen o málo později, …
Milovník hazardní a riskantní šachové hry, mistr světa Michail Tal představoval diskontinuitu mezi většinou pozičně a „seriózně“ hrajícími vrcholovými šachovými velmistry. Pokud přirovnáme politiku k šachové partii, i zde dochází po delší době někdy …
Ve městě nad Sprévou nepřekvapí pouze sousoší Marxe a Engelse v nadživotní velikosti, jako by soudružský polibek smrti mezi Brežněvem a Honneckerem stále trval. Nelze se totiž ubránit pocitu, že hlavní památka z dob …
Toto oficiální motto Spojených států amerických čteme na dolarových bankovkách. Nejprve se objevilo v roce 1864 na dvoucentové minci, v roce 1956 bylo zákonem stanoveno a podepsáno tehdejším prezidentem Dwightem D. Eisenhowerem, na bankovky …
Filmografie dokumentaristy Filipa Remundy obsahuje téměř tři desítky titulů, na řadě dalších se podílel jako producent. Některé natočil s Vítem Klusákem, s nímž založil i produkční společnost Hypermarket Film. Vznikla tu řada úspěšných, …
František Xaver Šalda (1867–1937) je považován za zakladatele české moderní kritiky. Narodil se v Liberci, nejprve studoval práva, ale studium nedokončil. Potom vystudoval filozofii. Působil jako profesor cizích jazyků na Univerzitě …