FAQ – Často kladené otázky ohledně předplatného a webu Přítomnosti

Otázky a odpovědi

Narazili jste při užívání webu Přítomnosti na nějaký problém a hledáte rychlou odpověď?  Nabízíme Vám seznam nejčastěji kladených otázek se stručnými odpověďmi. Pokud byste odpověď na svou otázku níže nenalezli, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz , kde Vám rádi pomůžeme.

 

Sekce A – REGISTRACE

Sekce B – ADMINISTRACE PROFILU

Sekce C – OSTATNÍ


Sekce A – REGISTRACE

 • Chci se registrovat — jak na to?
  Registrace do Přítomnosti je velice snadná a budete jí mít hotovou v několika krocích. Pod uzamčeným článkem klikněte na položku „Chci vědět víc!“ — ta Vás uvede do formuláře předplatného. Poté následujte těchto 5 kroků:

  1. Vyberte z nabídky Vámi zvolenou částku a vyplňte pečlivě svůj e-mail.
  2. Zaplaťte pomocí platební brány GoPay Vámi vybranou částku (CZK).
  3. Po zaplacení Vám bude doručen aktivační e-mail na zadanou e-mailovou adresu (Pokud Vám aktivační e-mail nedorazil, zkontrolujte složku SPAM nebo Hromadné e-maily).
  4. Klikněte na odkaz v aktivačním e-mailu, čímž dokončíte svou registraci, poté budete přesměrováni na další krok, kde vyplníte uživatelské jméno a nastavíte si heslo. Poté budete již automaticky přihlášeni na svém zařízení.
  5. Vaše přihlašovací jméno a heslo Vám umožňuje neomezený vstup. Pro přihlášení z jiného zařízení využijte odkaz u kteréhokoliv článku, případně ikonu ÚČET – LOGIN, kde můžete také zkontrolovat stav svého účtu a změnit své heslo.

  Narazili jste při registraci na nějaký problém?
  Napište nám, rádi Vám pomůžeme: info@vydavatelstvimjs.cz.

 • Přeji si platit zahraniční měnou.
  Běžně užívanou zahraniční měnou samozřejmě platit lze (USD, EUR). Platbu však neprovádějte přes bránu GoPay, ale kontaktujte nás na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz, kde Vám poskytneme podklady k bankovnímu převodu.
  Prosíme, nepřevádějte při takovéto platbě měnu do CZK, zašlete svůj příspěvek v měně svého účtu. Po zaúčtování platby Vám budou poskytnuty přístupové údaje do Přítomnosti.

 

 • Platba proběhla, ale stále nejsem registrován/a — co mám udělat?
  Nejdříve ze všeho zkontrolujte, prosíme, svojí e-mailovou schránku. Do té Vám byl doručen registrační e-mail. Pokud ve své schránce nemůžete e-mail nalézt, podívejte se i do složky SPAM, Nevyžádaný e-mail a Hromadné e-maily. Registrační e-mail odesílá systém automaticky, a proto může být některými schránkami vyhodnocen jako obtěžující. Nalezli jste e-mail? Výborně – nyní klikněte na aktivační odkaz, který dokončí registraci. Systém Vás požádá o vyplnění uživatelského jména a hesla pro přihlašování. Prosíme, neužívejte českou diakritiku (háčky, čárky) a znaménko mezerníku („space“), systém je nedovede zpracovat.

 

 • Nepřišel mi registrační e-mail.
  Nejdříve ze všeho zkontrolujte, prosíme, svojí e-mailovou schránku. Do té Vám byl doručen registrační e-mail. Pokud ve své schránce nemůžete e-mail nalézt, podívejte se i do složky SPAM, Nevyžádaný e-mail a Hromadné e-maily. Registrační e-mail odesílá systém automaticky, a proto může být některými schránkami vyhodnocen jako obtěžující. Pokud jste svůj registrační e-mail i přes to nenalezli, vyčkejte na jeho opětovné zaslání, nebo nás kontaktujte na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz.

 

 • Proč systém nepřijímá moje registrační údaje?
  Systém našeho předplatného nedovede rozeznat českou diakritiku, proto, prosíme, neužívejte háčky, čárky a znaménko mezerníku („space“) ve svém uživatelském jméně a hesle. Příklad: Anežka – nebude systémem přijato kvůli písmenu Ž, snadno lze změnit na: Anezka. Dále možnost Aneta Nováková nebude schválena kvůli diakritice a mezerníku — lze jej upravit na AnetaNovakova nebo Aneta_Novakova. A podobně. Také je možné, že uživatelské jméno je již obsazeno – v takovém případě Vás požádáme o zvolení jiného. Děkujeme za pochopení.

 

 • Zadal/a jsem chybný e-mail a nyní nevím, co mám dělat dál.
  Zjistili jste, že jste při registraci omylem zadali chybný e-mail, nebo že došlo k překlepu? Tuto situaci pro Vás snadno vyřešíme – chybný e-mail změníme v databázi. V takovém případě nás kontaktuje na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz a sdělte nám, prosíme, že k této situaci došlo. Provedeme pro Vás co nejrychlejší nápravu.

 

 • Jakým způsobem bude nakládáno s mými osobními údaji?

Ochrana Vašich osobních údajů je naší prioritou. V průběhu registrace nám svobodně a vědomě poskytujete svou e-mailovou adresu, se kterou bude uživatelský profil spojen.

Dobrovolným a svobodným udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů nám umožňujete, abychom zpracovali Vaší e-mailovou adresu pro účel Vaší registrace do systému předplatného Přítomnosti a pro nezbytnou administrativní komunikaci spojenou s tímto procesem. Vaše e-mailová adresa nebude jakkoliv dále zpracovávána, bude uchovávána na bezpečném serveru a nebude zpřístupněna žádné třetí osobě. V případě zasílání Vašeho předplatitelského bonusu pomocí České pošty bude Vaše jméno, příjmení, korespondenční adresa a emailová adresa využita výhradně pro účely zaslání Vašeho předplatitelského bonusu. Pro jiný účel nebudou Vámi sdělené osobní údaje jakkoliv zpracovávány.

Náš časopis dodržuje zákonné povinnosti ochrany osobních údajů, zejména podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Máme nastavena vhodná technická a organizační opatření, abychom osobní data dostatečně chránili. Vaše Osobní údaje nebudou zpřístupněny žádným třetím subjektům. Vaše Osobní údaje se zavazujeme pečlivě chránit a současně prohlašujeme, že je nikdy žádným způsobem nezveřejníme a to jak v ČR, v EU, tak i mimo území Evropské unie. Celé znění naleznete v našich Všeobecných obchodních podmínkách v sekci “OSOBNÍ ÚDAJE“.

 

Sekce B – ADMINISTRACE PROFILU

 

 • Jak se přihlásit do zamčeného obsahu?
  Po registraci do placeného obsahu postupujte takto:
 • 1) Klikněte na webu www.pritomnost.cz na v kolonku “ÚČET-LOGIN” na hlavní liště. (náhled) 
 • 2) Otevře se Vám přihlašovací formulář. (náhled)

   

 • 3) Zde vyplňte své uživatelské jméno a heslo. (náhled)

   

 • 4) Poté klikněte na box “PŘIHLÁSIT SE”. (náhled)

   

  Poté budete již přihlášeni v systému s přístupem k veškerému obsahu stránek. Pro správu svého hesla si po přihlášení můžete otevřít detaily svého profilu po kliknutí na kolonku v hlavní liště “ÚČET-ODHLÁSIT” a následně “Upravit profil”.

 

 • Trvalé přihlášení — jak na to?
  Nepřeji si, aby mne můj počítač či telefon po každé návštěvě stránek odhlásil, lze nastavit trvalé přihlášení? Ano, lze! Při přihlašování stačí zaškrtnout políčko pod formulářem přihlášení „Zapamatovat si přihlášení“. Váš prohlížeč si pak Vaše údaje uloží do paměti. Doporučujeme tuto možnost využívat na prohlížeči Google Chrome, který je nejbezpečnější a nabízí rozšířené možnosti v tomto ohledu – má variabilní správu hesel.

 

 • Byl/a jsem samovolně odhlášen/a ze stránek — proč?
  Někdy se stane, že Vás Váš počítač samovolně odhlásí ze stránek Přítomnosti. K tomu může dojít, pokud jste při přihlášení nezaškrtli políčko „Zapamatovat si přihlášení.“ Někdy Vás Váš počítač odhlásí po jisté době, i když jste užili výše zmíněnou možnost. Webové prohlížeče berou ohled na Vaše soukromí a Vaše osobní údaje, a proto samovolně provádějí údržbu své paměti, vymazávají soubory cookies a podobně. Při těchto procedurách dochází i k odhlášení uživatelských účtů na různých platformách, aby se zamezilo úniku citlivých dat, či aby Vaše profily nenavštívila neoprávněná osoba. Jedná se tedy o běžný počítačový proces a po odhlášení se tedy, prosíme, znovu běžně přihlaste. U mobilních zařízení k tomuto procesu nedochází tak často, ale setkat se s ním také můžete.

 

 • Zapomněl/a jsem své přihlašovací údaje. Co mám dělat?
  Pokud jste zapomněli své přihlašovací údaje, nezoufejte, obnovení je snadné. Postupujte, jako kdybyste se chtěli běžně přihlásit, a zvolte vlevo pod formulářem položku „Zapomněli jste heslo?“. Vyplňte e-mail, který jste užili při registraci a klikněte na tlačítko „Restartovat heslo“. Na Váš e-mail bude doručen informační e-mail s novými přihlašovacími údaji, kde bude uvedeno Vaše uživatelské jméno i nově vygenerované heslo. Pokud nebudete spokojeni s novým heslem, lze jej změnit v uživatelském profilu. Pokud by se Vám nedařilo své údaje obnovit, či jste si nepamatovali svůj registrační e-mail, kontaktuje nás na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz, kde Vám rádi pomůžeme.

 

 • Zapomněl/a jsem své heslo. Jak jej znovu získat?
  Pokud jste zapomněli své přihlašovací údaje, nezoufejte, obnovení je snadné. Postupujte, jako kdybyste se chtěli běžně přihlásit, a zvolte vlevo pod formulářem položku „Zapomněli jste heslo?“. Vyplňte e-mail, který jste užili při registraci a klikněte na tlačítko „Restartovat heslo“. Na Váš e-mail bude doručen informační e-mail s novými přihlašovacími údaji – rekapitulace uživatelského jména a počítačem nově vygenerované heslo. Pokud nebudete spokojeni s novým heslem, lze jej změnit v uživatelském profilu. Návod ZDE. Pokud byste při restartování hesla narazili na jakýkoliv problém, kontaktuje nás na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz, kde Vám rádi pomůžeme.

 

 • Chci jiné heslo pro přihlášení — jak na to?
  Z jakéhokoliv důvodu si přejete změnit své heslo a nevíte jak na to? Stačí se běžně přihlásit na webové stránky a zvolit kolonku „ÚČET-ODHLÁSIT“. Budete uvedeni do svého uživatelského profilu, kde naleznete rekapitulaci svých údajů. Klikněte vlevo na položku „Upravit profil“. Do položky „Heslo“ uveďte nové požadované heslo a zopakujte jej i o řádek níže v kolonce „Zopakovat heslo“. Nyní klikněte na tlačítko „Uložit“. Následně budete automaticky odhlášeni z Přítomnosti — znovu se přihlaste běžným způsobem (a použijte nové heslo), aby si systém Vaše údaje zapamatoval. V případě jakýchkoliv potíží nám napište na e-mail: info@vydavatelstvimjs.cz, kde Vám rádi pomůžeme.

 

 • Obnovení předplatného na další rok – NÁVOD
  Po uplynutí roční lhůty vyprší Váš přístup k obsahu pro předplatitele. V den expirace svého účtu od nás obdržíte informační e-mail s upozorněním na končící lhůtu Vašeho profilu. Po expirování předplatného se můžete dále přihlašovat do svého uživatelského profilu, nebudete však mít přístup k uzamčeným článkům. Systém Vás sám vyzve k obnovení předplatného. Postup je velice snadný:
 1. Přihlaste se do svého uživatelského profilu
 2. Klikněte na jakýkoliv uzamčený článek – objeví se Vám hláška Vašemu předplatnému vypršela platnost! Obnovení předplatného můžete provést zde: Předplatné
 3. Ve formuláři předplatného vyberte požadovanou částku, kterou si přejete předplatit na další rok. Systém již sám uvede Váš e-mail spojený s účtem.
 4. Pomocí platební brány uhraďte vybranou částku jako při registraci.
 5. Po zaplacení bude Váš profil opět aktivní. Vaše uživatelské jméno, heslo a e-mail zůstávají neměnné. Po přihlášení si na svém uživatelském profilu můžete ověřit novou prodlouženou platnost svého předplatného.
 6. V případě jakýchkoliv potíží se obraťte na e-mail: info@vydavatelstvimjs.cz. Rádi Vám pomůžeme!

 

Sekce C – OSTATNÍ

 • Rád/a bych si objednal/a tištěnou kvartální Přítomnost.
  Rádi byste si objednali tištěnou kvartální Přítomnost a nevíte, jak na to? Navštivte odkaz: www.pritomnost.cz/ctvrtletnik a prohlédněte si možnosti, jak lze čtvrtletník Přítomnosti objednat. Nabízíme Vám zakoupení v síti knihkupectví, či z pohodlí domova objednáním na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz. Více naleznete ve zmíněném odkazu.

 

 • Jak funguje předplatitelský bonus? Co v něm mohu očekávat?
  Výše předplatného Přítomnosti je ryze dobrovolná a jakákoliv částka z nabídky počínaje 1 Kč Vám odemkne uzamčený obsah na našich webových stránkách. Vedle toho položky počínající 500 Kč získávají předplatitelský bonus dle uvedené částky a nabídky. Nejoblíbenějším bonusem je zasílání našeho tištěného čtvrtletníku v papírové nebo digitální podobě. Pokud nám zašlete 1000 Kč a více, budete navíc uvedeni v seznamu podporovatelů Přítomnosti v nadcházejícím čtvrtletníku. Ve výši předplatného je již započítána cena výtisku a poštovného. Jediné, o co Vás ještě požádáme, bude adresa, kam Váš bonus zašleme. Vše je i o domluvě, lze vyzvednout bonus osobně v redakci na Národní.

 

 • Chci podpořit Přítomnost více — jak to mohu udělat?
  Jste spokojeni s naším obsahem a rádi byste nezávislou žurnalistiku podpořili více? Každého daru si velice vážíme a zároveň nám každý dar pomáhá zůstat striktně nezávislí. Podpořit Přítomnost můžete skrze ověřený a spolehlivý darovací portál Darujme.cz, kde můžete zvolit libovolnou částku dle svého uvážení a zaslat nám jí jednorázově, či opakovaně – jak si budete přát. Pokud si nepřejete použít portál Darujme.cz, kontaktujte nás na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz, kde společně vymyslíme řešení na míru.

 

 • Chci psát pro Přítomnost – jak na to?
  Máte text, který byste rádi publikovali, zážitek, o který byste se chtěli podělit se čtenáři, či byste se rádi vyjádřili k nějakému současnému tématu a nevíte, jak na to? Zašlete nám svůj text, či tip na e-mail: info@vydavatesltvimjs.cz a my s Vámi navážeme komunikaci. Po redakčních úpravách můžete svůj text nalézt na Přítomnosti i Vy!

 

 • Mohu Přítomnost předplatit svému známému?
  Rádi byste se o Přítomnost podělili se svým známým a překvapili ho předplatným? Nabízíme Vám možnost darovat svému známému digitální předplatné, či předplatné papírové verze, dle Vašeho přání. Kontaktujte nás na e-mailu: info@vydavatelstvimjs.cz nebo napište přímo naší asistentce bartosikova@vydavatesltvimjs.cz a ta pro Vás předplatné vyřídí.

 

 • Jak mohu stáhnout článek ve formátu PDF?
  Našim registrovaným čtenářům je umožněno, aby si stáhli celý článek na Přítomnosti ve formátu PDF. Stačí, když se klasicky přihlásíte do svého čtenářského konta, kliknete na požadovaný článek, poté se zaměřte na konec článku, kde naleznete ikonku „Stáhnout jako PDF“. Na tu klikněte a Váš počítač automaticky stáhne článek do Vašeho zařízení. Naleznete jej ve složce stažených souborů ve svém elektronickém zařízení. Takový článek je otevřený, obsahuje celý text a obrazový doprovod.